Správný úder pro váš dům
Volejte
777 760 614
Drobečková navigace

Úvod > KDO JSME? > Aktuality > Jak vybrat vchodové dveře do paneláku?

Jak vybrat vchodové dveře do paneláku?Datum konání:
25.11.2015

Dosluhuje už vchod do vašeho paneláku nebo bytovky? Máte staré dveře, které profukují, bouchají a zloději by si s nimi poradili během chvilky? Pořiďte si nové. Když vyberete správně, budou vám dobře sloužit mnoho let. Poradíme vám, jak na to.  

Raději hliník, než plast

Z jakého materiálu by měly být? Vsaďte určitě na hliníkové vchodové dveře. Oproti plastu, který se dává do rodinných domů, je totiž hliník mnohem odolnější vůči povětrnostním vlivům a zvládne i velmi časté otvírání a zavírání. Jeho životnost se měří na desítky let a ani po tak dlouhé době nemění tvar.

Mnozí zákazníci se domnívají, že je hliník dražší než plast. Přitom ceny hliníkových a plastových dveří jsou dnes téměř vyrovnané.

Zaměřte se na bezpečnost

Zásadní je, aby vás dveře chránily před zloději a vandaly. Jak by tedy měly vchodové bezpečnostní dveře vypadat? Existuje mnoho možností, jak posílit bezpečnost, tady je několik příkladů.

  • Zesílení rámu dveří v místě zámku, což je opatření proti vypáčení.
  • Instalace samozamykacího systému, kdy dveře zůstávají stále uzamčeny.
  • Čipové otvírání s možností programování klíčů pomocí počítače.
  • Vložka vyšší bezpečnostní třídy a bezpečnostní kování na dveře.
  • Umístění schránky na letáky z vnější strany dveří, aby zloději neměli záminku, že jdou vkládat letáky.
  • Pokud je ve spodní části dveří sklo, mělo by být rozhodně bezpečnostní.

Jak je to s izolací?

U bytového domu nebo paneláku nejsou požadavky na izolační vlastnosti zase tak přísné, protože za dveřmi jsou ještě chodby a nebytové prostory. I tak se ale nespokojte s průměrem a určitě zvolte dveře, jejichž tepelný prostup bude menší než 1. Platí totiž, že čím je tepelný prostup vyšší, tím je rám nebo výplň dveří tenčí, a dovnitř se tedy dostane více chladu.

Správný samozavírač

Dveře do paneláku nebo bytovky musí být opatřeny samozavíračem, tzv. Branem, díky kterému se za každým samy zavírají. Na trhu je několik druhů samozavíračů. Doporučujeme ten s aretací – umožňuje totiž v určité poloze zablokovat dveře otevřené, což uvítají rodiče s kočárkem nebo ti, kteří vedou kolo.

Design? Tolik možností

Pokud jde o barvy a dekor vchodových dveří, máte desítky možností. Dveře mohou být výrazným prvkem, který hned zaujme, nebo naopak nenápadně zapadnout. A jaký je trend? Nejčastější jsou stříbrné a hnědé dveře, jelikož na nich nejsou vidět nečistoty.

Vyberte firmu, která dělá revitalizace

A ještě poslední tip. Jestliže měníte vchodové dveře, vyberte si firmu, která se zabývá celkově revitalizacemi panelových a bytových domů. Najednou tak můžete nechat upravit i okolí dveří, vyměnit schránky, zvonky, bzučáky apod. S jedním dodavatelem ušetříte čas i peníze.

Chcete se toho o vstupních dveřích dozvědět víc? Kontaktujte nás, poradíme, jaké vchodové dveře budou nejlepší právě pro váš dům.