Správný úder pro váš dům
Volejte
777 760 614
Drobečková navigace

Úvod > Další produkty > Rolety

Rolety

5 důvodů pro venkovní rolety

Jaké jsou výhody venkovních rolet? Jako první člověka napadne, že tlumí světlo. To je samozřejmě pravda. Důvodů, proč si je stále častěji pořizují domácnosti i firmy, je ale více. Jde totiž o velmi oblíbený doplněk, díky kterému bude vaše bydlení o poznání příjemnější.

  1. V létě mírní vedro – během dovolené jste si určitě všimli, že v jižních státech je má prakticky každý. Venkovní rolety totiž zabraňují rozehřátí skla a díky tomu se do místnosti nedostane tolik tepla.
  2. V zimě izolují – vyrábí se z velmi kvalitního, odolného hliníku s izolační výplní, a díky tomu venkovní rolety oceníte i v mrazech. Skrze okna neuniká tolik tepla, takže uspoříte za energie.
  3. Chrání před hlukem – kvalitní materiál vás ochrání také před zvuky zvenčí.
  4. Odhání zloděje – při krádeži by bylo nutné rolety násilím vypáčit. To chvilku trvá a navíc jsou hned vidět následky. Takovou akci si zloděj pravděpodobně rozmyslí.  
  5. Dobře vypadají – dnešní venkovní roleta má moderní design a působí spíše jako stylový prvek než funkční doplněk. Navíc si můžete vybírat z mnoha dekorů dřeva a barev.

Praktické informace

Jak se ovládají? Buď ručně za pomoci popruhu, nebo kliky ajde to samozřejmě i automaticky. Stejně jako televize, i venkovní rolety jsou na dálkové ovládání.

Jak se dělí? Při výběru narazíte na termíny jako předokenní nebo nadokenní rolety. Rozdíl spočívá ve způsobu montáže a v použití. Vlastně jde o to, zda si rolety pořizujete ke stávajícím oknům, necháte si je instalovat během výměny oken nebo při stavbě domu.

  • Předokenní rolety – používají se tam, kde zákazník již má nová okna (montáž do rámu), nebo u novostaveb (do překladu).
  • Nadokenní rolety – montují se v průběhu rekonstrukce nebo stavby (mohou být též zaomítací).

Odbornou terminologií se ale nezdržujte. Kontaktujte nás a my vám doporučíme ten typ rolet, který bude nejlepší právě pro vás. Nebo navštivte naše pobočky v Plzni a Domažlicích, kde si rolety prohlédnete a vyzkoušíte.