Správný úder pro váš dům
Volejte
777 760 614
Drobečková navigace

Úvod > Další produkty > Žaluzie

Žaluzie

Venkovní žaluzie

venkovní žaluzie PlzeňVenkovní žaluzie jsou jedním z nejprodávanějších řešení exteriérových stínících prvků. Mezi hlavní výhody exteriérových žaluzií patří jejich regulace přirozeného osvětlení a zároveň zachycování přirozeného slunečního záření. Mezi odborníky jsou exteriérové žaluzie považovány za nejúčenější atribut, který ovlivňuje tepelné klima ve Vašem domě či bytě.

Venkovní žaluzie jsou často k vidění především na kancelářských budovách či novostavbách. Jedná se o moderní prvek, z tohoto důvodu venkovní žaluzie neuvidíte na starších budovách, nebo dokonce historických. 

Ovládání venkovních žaluzií

Žaluzie je možno ovládat ručně pomocí kliky či šňůry. Pro náročnější klienty je možno nainstalovat elektropohon. Externí žaluzie ovládané elektropohonem jsou nutností v případě, že jsou žaluzie instalovány do kancelářských budov, kde je možno využít centrální ovládání.   

Pořiďte si venkovní žaluzie a vytvořte se v létě příjemný stín. V zimě Vám naopak žaluzie dokáží ušetřit finanční prostředky jinak vynaložené za tepelnou energii.  

Vnitřní žaluzie

Vnitřní žaluzie Plzeň

Hlavním úkolem vnitřních žaluzií je ochrana před slunečním zářením, které je leckdy v obytných prostorách nežádoucím jevem. Žaluzie se dnes používají ve všech typech bytů a domů, bez rozdílu stáří dané stavby. Nejčastěji jsou k vidění hliníkové žaluzie, které jsou vhodné ke všem druhům plastových oken, dřevěných oken i hliníkových oken. Velkou výhodou hliníkových žaluzií je také jejich jednoduchost a s tím související rychlá montáž, minimální údržba a také cenová dostupnost.

Další využití žaluzií

Hlavním cílem a důvodem pořizování žaluzií je ochrana před slunečním zářením a také ochrana před nežádoucími pohledy zkrs okno. Krom těchto dvou možností využití lze vnitřní žaluzie dnes použít i k dalším účelům. Mezi další patří také dělba prostoru. Žaluzie se dají využít v místnostech, kde je potřeba oddělit od sebe dva prostory bez nutnosti jakýchkoli stavebních úprav. Na základě použitých materiálů lze také skrz žaluzie propouštět světlo. Tuto vlastnost lze využít například při oddělení kuchyně od jídelního koutu, či otevřeného kancelářského prostoru.

Ovládání vnitřních žaluzií

Z pravidla dodáváme tři typy ovládání. Nejběžnější je ovládání za pomoci řetízku, další možnost je prostřednictvím tyčky a provázku. Poslední možností je ovládání motorické. Jedná se o oblíbené automatické ovládání, které se provádí buď spínačem případně dálkovým ovladačem.